Jdi na obsah Jdi na menu
 


Třebíčí budou jezdit tři nové autobusy Mercedes

16. 3. 2007
  • Datum: 16.3.2007
  • Autor: (myš)
  • Zdroj: Mladá fronta DNES
  • Rubrika: Vysočina
  • Strana: 01

Cestující třebíčskou městskou autobusovou dopravou se mohou těšit na nové vozy. Letos by měl dopravce Trado MAD pořídit tři. Třebíčská radnice, pro niž Trado městskou dopravu provozuje, na nové autobusy přispěje.
„Poskytneme dotaci sto tisíc korun na každý nový autobus,“ uvedl místostarosta Jan Karas.
Městské peníze jsou ještě podmíněny státní dotací. „Dopravce může získat státní peníze za podmínky, že se bude podílet město. A my přispějeme, pokud dopravce státní peníze získá,“ podotkl mluvčí radnice Ivan Přibík.
Obnovu vozového parku podporuje radnice již několik let. Loni pomohla při nákupu dvou autobusů. V posledních letech pořizuje dopravce převážně mercedesy.
„I letos to budou mercedesy. Počítá se se dvěma nízkopodlažními autobusy a jedním standardním,“ zmínil se Přibík.
V Třebíči jezdí celkem 27 městských autobusů na devíti linkách. Radnice ročně dává na zajištění dopravy peníze. „V rozpočtu je letos 22,4 milionu korun. Dotujeme dopravu, aby byla cena jízdného pro obyvatele přijatelná,“ konstatoval Přibík.
Stávajícímu dopravci končí smlouva o zabezpečení provozu městské dopravy v prosinci 2008. „Příští rok vyhlásíme výběrové řízení na provozovatele,“ sdělil Karas. Radnice zvažuje i možnost, že by v budoucnu jezdily po městě ekologické autobusy na plynový pohon, které vyrábí v třebíčské průmyslové zóně společnost Tedom. „Prozatím jde o obecnou úvahu o autobusech od Tedomu,“ upozornil Karas.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář