Jdi na obsah Jdi na menu
 


ČSAD Uherské Hradiště loni mírně zvýšilo výkony, zisk poklesl

15. 6. 2007
  • Datum: 15.6.2007
  • Autor: (čtk)
  • Zdroj: Zlínský deník
  • Rubrika: Zlínsko - podnikání v regionu
  • Strana: 06

Společnost ČSAD Uherské Hradiště, která provozuje nákladní i autobusovou dopravu, loni dosáhla výkonů 458,8 milionu korun. Meziročně je to asi o tři procenta více. Zisk se naopak snížil z předloňských 8,2 milionu na loňských 4,3 milionu korun. Vyplývá to z výroční zprávy společnosti uložené ve Sbírce listin.
Hospodaření společnosti loni ovlivnil růst cen nafty, výrazný podíl na zvýšených nákladech měla také úprava mzdového systému odměňování řidičů. Společnost v loňském roce přepravila asi 11,56 milionu cestujících. Proti roku 2005 jde o mírný pokles, objem přímých tržeb z pravidelné autobusové dopravy ale i kvůli vyšší průměrné přepravní vzdálenosti vzrostl o pět procent.
Společnost v loňském roce pořídila sedm nových autobusů, pět nákladních automobilů a deset návěsů. Celková pořizovací cena byla 40 milionů korun.
Stavební investice činily 8,8 milionu korun, největší část připadla na automatickou umývárnuužitkových vozidel. Společnost také upravila autobusové nádraží v Uherském Hradišti, které je tak nyní bezbariérové.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář