Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ústečtí dopraváci přitvrdili kontrolu rizikových linek

8. 6. 2007
  • Datum: 8.6.2007
  • Autor: Rudolf Prchal
  • Zdroj: Právo
  • Rubrika: Severní Čechy
  • Strana: 10

Od letošního února se přepravní kontroloři ústeckého Dopravního podniku (DP) výrazně více zabývají místními rizikovými linkami MHD číslo 3, 56, 57 a 62. Navíc většina velkých kontrolních akcí s přítomností strážníků městské policie a Policie české republiky probíhá právě na těchto trasách.
Větší počet kontrol na problémových linkách si vyžádala neuspokojivá situace s dodržováním veřejného pořádku v přepravě a s tím spojený tlak veřejnosti na kontrolu sociálně nepřizpůsobených obyvatel a notorických černých pasažérů.
„Ústečané měli pocit, že revizoři jsou k těmto skupinám osob benevolentní, neboť nechtějí riskovat fyzický konflikt, a navíc předpokládají, že určití lidé nikdy pokutu nezaplatí. To je však velký omyl, protože už přistupujeme i k exekucím,“ informoval Právo ústecký primátor Jan Kubata (ODS).
Soukromého exekutora využívá DP od loňského června. Dosud mu bylo předáno 1099 případů.
„V roce 2005 získal Dopravní podnik na uhrazených přirážkách 6,2 miliónu korun a loni již téměř osm miliónů. Příznivé je i srovnání tržeb z letošního prvního čtvrtletí se stejným obdobím předchozího roku,“ prozradil Právu mluvčí ústeckých dopraváků Milan Knotek.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář