Jdi na obsah Jdi na menu
 


Iveco vyrábí nový autobus Crossway LE

18. 7. 2007
  • Datum: 18.7.2007
  • Autor: JAN HORÁK
  • Zdroj: Mladá fronta DNES
  • Rubrika: Kraj Pardubický
  • Strana: 03

Lidé, kteří nedávno procházeli Litomyšlí nebo Vysokým Mýtem, mohli spatřit v ulicích světlemodrý autobus. Nový model Crossway se ještě ani nezačal sériově vyrábět a ve Vysokém Mýtě zatím mají pouze šest předsériových kusů.
„Sériová výroba začne v září a do konce roku vyrobíme 40 autobusů Crossway Low Entry. Na všechny už máme ale zákazníky,“ řekl generální ředitel firmy Iveco Czech Republic Daniel Patka.


Nový autobus bude jezdit v Havířově
Jedním z prvních bude i český dopravce, a tak v brzké době budou v České republice moci lidé vidět autobus v běžné městské dopravě.
„ČSAD Havířov bude mít k dispozici první autobus Crossway LE,“ říká obchodní ředitel Iveca Petr Rusek.
Písmena LE (Low Entry) v názvu autobusu poukazují na to, že vozidlo má nízko nástupní dveře a je do nich bezbariérový vstup.
Nový autobus vytvořený českými konstruktéry byl testován, co vydrží. A vydržel hodně. „Vozidlo jsme testovali v extrémních podmínkách v nejteplejších oblastech Evropy, kde jsme najezdili deset tisíc kilometrů a teploty tam dostahovaly až 40 stupňů Celsia. Testovali jsme ho i za polárním kruhem, kde byla teplota -35 stupňů Celsia,“ řekl Jiří Vaněk, ředitel konstrukce a vývoje firmy Iveco Vysoké Mýto.
A kolik bude nový autobus stát? „Dvanáctimetrová verze by neměla přesáhnout cenu čtyř milionů korun. Záleží na tom, jaké úpravy si zákazník bude přát,“ dodal Patka.
Firma Iveco Czech Republic ve Vysokém Mýtě vyrábí ve dvousměnném provozu 11 autobusů denně a svoji výrobu chce ještě zvýšit. Za první pololetí letošního roku firmě vzrostla výroba o 23 procent oproti stejnému období v minulém roce.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář