Jdi na obsah Jdi na menu
 


Karosa prohrála s Mercedesem

24. 4. 2007
  • Datum: 24.4.2007
  • Autor: (ČTK)
  • Zdroj: Mladá fronta DNES
  • Rubrika: Kraj Pardubický
  • Strana: 04

Karosa prohrála boj o velkou zakázku s Mercedesem. Dopravní uskupení Icom transport, které provozuje linky na Vysočině, nakoupí 600 nových autobusů značky Mercedes Benz. Během pěti let mu je dodá společnost EvoBus Bohemia, která patří pod koncern Daimler Chrysler.
„O zakázku za 3,5 miliardy korun se ve výběrovém řízení ucházel také prodejce autobusů značky Karosa,“ potvrdila předsedkyně představenstva společnosti Icom Kateřina Kratochvílová.
Nové autobusy budou sloužit v regionální dopravě, kterou dotuje kraj. Stát v tomto případě přispívá na nákup nových vozů. Proto byl dopravce povinen udělat výběrové řízení na základě zákona o zadávání veřejných zakázek.
Obálky s nabídkami Icom otvíral v závěru ledna. Kratochvílová uvedla, že mezi výběrová kritéria patřila cena vozů a jejich vlastnosti, provozní náklady či servisní a záruční podmínky.
To, že se přihlásily jen dvě společnosti, zřejmě způsobil požadavek na motory s nejnižšími emisemi, které splňují nejpřísnější evropskou normu. Oba prodejci během výběrového řízení poskytli po jednom autobusu na testovací jízdy. Cestující mohli tyto vozy hodnotit v anketě.
Skupina firem Icom provozuje přes 800 autobusů, obě testované značky se na nich zatím podílely přibližně stejným dílem. Icom má majoritní podíl v ČSAD Slaný, Benešov, Jindřichův Hradec a Ústí nad Orlicí. Seskupení ročně přepraví přes 40 milionů cestujících.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář