Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nejlepší zaměstnavatel? Iveco

30. 3. 2007
  • Datum: 30.3.2007
  • Autor: (ČTK, jho)
  • Zdroj: Mladá fronta DNES
  • Rubrika: Kraj Pardubický
  • Strana: 01

Firma Iveco z Vysokého Mýta vyhrála v soutěži o nejstarostlivější firmu. V které firmě se nejlépe starají o své zaměstnance? Zřejmě ve společnosti Iveco (dříve Karosa) ve Vysokém Mýtě. Výrobce autobusů zvítězil v pátém ročníku soutěže zaměstnavatel roku. Na druhém místě skončila firma Foxconn z Pardubic a třetí se umístila firma z Přelouče - Kiekert.
Porota hodnotila především zaměstnanecké výhody, firemní kulturu, vzdělávání zaměstnanců, odměňování, nábory nových pracovníků i to, jak firma ovlivňuje region, v kterém působí.
„Je to nejspíš tím, že naše firma zaznamenala velký rozvoj. Vyrobili jsme v minulém roce o 30 procent více autobusů. Získali jsme 220 zaměstnanců a dalších osmdesát chystáme přijmout,“ řekl generální ředitel firmy Iveco Daniel Patka.
Poprvé se mezi vítěznými firmami objevil výrobce počítačových komponentů Foxconn. „Foxconn nemá mezi lidmi moc dobrou pověst, ale podle našich kritérií zaznamenal obrovský rozvoj. Navyšuje výrobu, přijímá zaměstnance a dobře se o ně stará a nabízí zaměstnanecké výhody. Pardubický region o pracovní sílu doslova vysál,“ řekl zástupce vyhlašovatele soutěže Pavel Hulák.
Foxconn na sklonku roku ohlásil nábor více než dvou tisícovek lidí. Nyní podle Petra Klimpla z Úřadu práce v Pardubicích hledá 500 pracovníků.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář