Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dráhy zavedly vlastní krajskou jízdenku

5. 6. 2007
  • Datum: 5.6.2007
  • Autor: miš
  • Zdroj: Lidové noviny
  • Rubrika: Metropole/Brno
  • Strana: 06

České dráhy v Brně a okolí zavádějí od neděle regionální celodenní jízdenku Regionet. Činí tak přesto, že podobný doklad je už několik let součástí nabídky integrovaného dopravního systému.
Jízdenka Regionet za 130 korun pro jednoho člověka a za 260 korun pro dvě až pět osob umožní cestovat osobními a spěšnými vlaky po celém území kraje i do vybraných stanic za jeho hranicemi.
Lidé s ní mohou jet například do Bystřice nad Pernštejnem, Svitav, Velkého Meziříčí či Uherského Hradiště.
„Integrovaná doprava zatím tak velké území nezahrnuje,“ popsal jeden z rozdílů Alan Butschek z krajského zastoupení Českých drah. Připustil, že nabídka integrované dopravy za 190 korun funguje i pro autobusy a městskou dopravu a neplatí kalendářní den, nýbrž 24 hodin od označení. „Naše je ale zase výhodná například pro skupiny lidí jedoucí společně,“ poznamenal.
I podle hejtmana Stanislava Juránka je ale otázka, kdy se oba systémy překryjí. Integrovaná doprava má území kraje pokrýt do roku 2010. „Pak uvidíme, která z nabídek bude lepší. Zatím integrovaná doprava přivádí do vlaků ročně tisíce nových cestujících,“ řekl.
Dráhy chtějí do budoucna více spolupracovat s dopravci ze sousedních zemích, a to i ve vztahu k regionální jízdence, „Například lidé z českých krajů už mají možnost výhodněji cestovat do Německa. To na jihu Moravy ve vztahu k Rakousku stále chybí, jednáme o tom,“ sdělil včera náměstek generálního ředitele ČD Jiří Kolář.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář