Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zpožděno? I devět vlaků současně

27. 8. 2007
  • Datum: 27.8.2007
  • Autor: (duch)
  • Zdroj: Mladá fronta DNES
  • Rubrika: Jižní Morava
  • Strana: 02

MF DNES zjišťovala, jak jezdí vlaky na čas. Čtvrt, půl, ale i hodinové zpoždění čekalo o víkendu cestující, kteří se po kraji dopravovali vlakem. Podle Babitronu, webových stránek znázorňujících aktuální zpoždění vlaků, cestující na jižní Moravě čekali déle, než měli, i na devět vlaků v jednom okamžiku.
Zpoždění nejčastěji v rozmezí 10 až 20 minut nabíraly hlavně rychlíky a mezinárodní spoje EC, na čas ovšem nejela například ani většina osobních vlaků mířících z Brna do České Třebové. Problémy byly i s příjezdy a odjezdy v Břeclavi a okolí. Vlaky zde do místa určení dojížděly většinou o 5 až 15 minut později. I přesto, že tratě nesužovala žádná výluka ani havárie.
„Důvod zpoždění byl různý, EC 117 z Berlína mělo zpoždění proto, že vlak zůstal stát u Děčína kvůli problémům se zabezpečovacím zařízením, rychlíky od Plzně jsou ovlivněny výlukou Strakonice-Horažďovice, kde musejí cestující přestupovat do autobusu,“ vysvětlil mluvčí Českých drah Ondřej Kubala.
„U rychlíku 805 z Břeclavi do Olomouce se objevil menší technický problém s lokomotivou, rychlíky 939 jedoucí do Olomouce a osobní vlak 4602 z Břeclavi zase čekaly v Brně na přípoj, ve vlaku totiž byla celá řada cestujících, kteří potřebovali přestoupit,“ dodal Kubala.
Čekání na jiný vlak je podle mluvčího také hlavní příčinou většiny zpoždění spojů na jižní Moravě. Každá lokálka však na opožděný rychlík nepočká. „V Praze jsme nabrali zpoždění a přijeli jsme asi minutu poté, co měl odjíždět vlak k nám domů. Cestuju až za Vyškov, věděli o tom, že přijedeme, ale počkat nemohli. Teď tu budu dvě hodiny tvrdnout a čekat na další,“ zlobila se před dvěma týdny na brněnském nádraží jedna šedesátnice. Jižní Morava je na tom ale v porovnání s ostatními regiony mnohem lépe. Hlavně díky tomu, že rychlostní koridory od Svitav, přes Brno a Břeclav až po státní hranice se Slovenskem a Rakouskem i z Břeclavi do Nedakonic jsou už dostavěny.
***
* Nabraly zpoždění sobota EC 117 Berlín-Vídeň 58 minut R 663 Plzeň-Bohumín 45 min. R 939 Brno-Olomouc 20 minut R 977 Hr. Králové-Brno 18 min. neděle R 932 Olomouc-Brno 15 min. Os 4602 Břeclav-Žďár 14 min. zdroj: kam.mff.cuni.cz/~babilon/zpmapa

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář