Jdi na obsah Jdi na menu
 


Do trolejbusů se brzy dostane víc kočárků

15. 3. 2007
  • Datum: 15.3.2007
  • Autor: (jum)
  • Zdroj: Právo
  • Rubrika: Střední a východní morava
  • Strana: 08

Více kočárků, batohů nebo občanů na invalidních vozících se od příštího týdne vejde do trolejbusů jezdících ve Zlíně a v Otrokovicích.
Dopravní společnost reaguje na požadavky veřejnosti a odmontovává v těchto dnech z některých svých vozů jednu řadu sedadel, aby bylo uvnitř víc místa. Právo o tom informovalo vedení přepravce.
„Zaznamenali jsme poměrně hodně žádostí, abychom zvětšili prostor, kam by maminky mohly s kočárky. Tímto opatřením chceme vyjít vstříc všem, kdo na nás naléhali,“ vysvětlil kroky vedoucí dopravního úseku společnosti Pavel Nosálek.
Pracovníci firmy v těchto dnech upravují sedm trolejbusů. Jde o stroje z prvních dodávek nízkopodlažních trolejbusů. U posledních objednaných kusů, které na Zlínsku jezdí od konce loňského roku, již byl prostor rozšířen výrobcem. Zlínské a otrokovické maminky změnu velmi vítají. „Je to dobře, protože dřív se do nekloubového trolejbusu vešel jeden kočárek, což je na osmdesátitisícové město skutečně málo,“ uvedla pětadvacetiletá maminka Jana Záplavová.
Na zvětšenou plošinu se po úpravě vejde i několik kočárků vedle sebe. Počet sedadel v upravených trolejbusech se přitom zmenší jen minimálně.
V klasickém trolejbusu tak zůstává 29 míst k sezení, u kloubových pak 39.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Trolejbusy

(Petr Řezáč, 9. 12. 2007 19:05)

napište mě na mobil mám 775 299 115 Petr Řezáč přidejte kloubových trolejbusů do Zlína 429 a nechte dlouhé 9 torlejbusy až do noci i přes týden a na víkend je nedávejte krátké a nechte je dlouhé všechny tři do nového jizdního řádu dejte 10 torlejbusy až do noci aŤ jezdí a o víkendu je dejte taky ze Svahů do Centra až do noci a

trolejbusy

(Petr Řezáč, 9. 12. 2007 18:57)

nechte přes víkend jezdit dlouhé 9 torlejbusy i v neděli máte jich tam dost.i po Vánocích je nechte jezdit dlouhé.do nového jizdního řádu dejte až do noci 10 do malenovic Centra přes týden i o víkendu.9 trolejbusy neměŇte nechte je i přes týden dlouhé hibridní lidi nadávají na krátké.pořiĎte kloubových trolejbusů hibridních 426 děkuji