Jdi na obsah Jdi na menu
 


DSZO měla loni ztrátu 7,1 milionu

29. 5. 2007
  • Datum: 29.5.2007
  • Autor: (čtk)
  • Zdroj: Zlínský deník
  • Rubrika: Zlínsko
  • Strana: 06

Dopravní společnost Zlín-Otrokovice (DSZO), která zajišťuje městskou hromadnou dopravu ve zlínské aglomeraci, vykázala loni ztrátu 7,1 milionu korun. V červených číslech skončila společnost i v roce 2005, tehdy byla ztráta 280 tisíc korun. Loňskou ztrátu zapříčinil pokles tržeb i růst nákladů. Řekl to předseda rady jednatelů DSZO Zdeněk Blažek.
Společnost loni utržila za prodej vlastních výrobků a služeb 145,7 milionu korun, o rok dříve to bylo 157 milionů. Důvodem je mimo jiné úbytek cestujících v souvislosti s opravou silnice mezi Zlínem a Otrokovicemi.
Práce na rozšíření vozovky tam komplikují dopravu. Náklady naopak vzrostly, například kvůli vyšším cenám pohonných hmot či kvůli růstu odpisů.
„Řešením ztráty je buď zvýšení jízdného, případně navýšení provozních dotací,“ uvedl Blažek. V loňském roce činily dotace Zlína, Otrokovic a krajského úřadu na provoz celkem 88,6 milionu korun. Kromě toho společnost získala také investiční dotace 27,3 milionu korun.
DSZO vznikla v roce 1995, společníky jsou města Zlín a Otrokovice. Autobusy a trolejbusy DSZO ročně ujedou téměř pět milionů kilometrů a přepraví asi čtyřicet milionů cestujících. Společnost provozuje zhruba čtyřicet autobusů a šedesát trolejbusů. Ve firmě je momentálně zaměstnáno 374 pracovníků, ve srovnání s rokem 2001 je to asi o šedesát lidí méně.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář