Jdi na obsah Jdi na menu
 


Napajedla budou mít lepší spojení

3. 4. 2007
  • Datum: 3.4.2007
  • Autor: MILAN LIBIGER
  • Zdroj: Mladá fronta DNES
  • Rubrika: Východní Morava
  • Strana: 01

Napajedla budou mít lepší spojení se světem, konkrétně s Otrokovicemi a Zlínem. Podaří se to díky navýšení počtu běžných linkových autobusových spojů, které začnou jezdit od 10. června. Během roku jim pak ještě zřejmě pomůžou vozy městské hromadné dopravy. Vedení napajedelské radnice i zdejší obyvatelé o posílení autobusových linek usilují už řadu let. Současné dopravní spojení s okolními městy považují za nedostatečné zejména v dopoledních a večerních hodinách a během víkendu. To se brzy změní.
„Nechceme dělat megalomanské projekty. Budeme přidávat spoje postupně podle potřeb obyvatel,“ uvedl místostarosta Napajedel Milan Vybíral. 10. června začne vypravovat více autobusů do Napajedel i opačným směrem ČSAD Vsetín. Od září podle Vybírala zřejmě přibude hromadná doprava a cestující budou moci ve všech vozech využívat časové jízdenky. „Nebude to klasická městská hromadná doprava. Spíš integrovaný dopravní systém, který budeme ještě upřesňovat. Kolem 15. května by mělo být jasno,“ uvedl Oldřich Holubář z ČSAD Vsetín.
Napajedelská radnice bude mezitím zjišťovat, kolik autobusů a v kolik hodin bude třeba oproti současnému stavu navíc vypravit.
„Oslovujeme významné zaměstnavatele v regionu, kde pracuje hodně obyvatel Napajedel, ale také školy a starosty sousedních obcí,“ řekl Vybíral.
Autobusové linky budou v Napajedlích zastavovat určitě na točně u podniku Fatra, na náměstí a před sídlištěm. Další zastávky budou ještě upřesněny. Hlavním investorem projektu je napajedelelská radnice.
Aby lepší dopravní spojení s okolními městy bylo co nejdřív, si přejí i místní lidé. „Hlavně o víkendu jezdí málo autobusů. Je to opravdu bída. A když se vracíte večer třeba z Otrokovic, tak musíte jet taxíkem, nebo jít pěšky,“ postěžoval si mladík z Napajedel.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář