Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nová linka do Prahy má první problémy

17. 4. 2007
  • Datum: 17.4.2007
  • Autor: MILAN LIBIGER, (ill)
  • Zdroj: Mladá fronta DNES
  • Rubrika: Východní Morava
  • Strana: 02

Už čtrnáct dní jezdí ze Zlína do Prahy autobusový spoj Student Agency. Firma si tuto službu pochvaluje, protože ji využívají stovky lidí. Ti pomalu začínají scházet konkurenci.
Současně se ale objevují i problémy. Někteří pasažéři hlásí, že když jeli se Student Agency ze Zlína do Prahy, tak museli v Brně na Zvonařce přesedat. Společnost také dodnes nemá smluvně zajištěný vjezd na zlínské autobusové nádraží.
„Kapacita našich spojů je využívána takřka stoprocentně. Vzhledem k tomu, že jezdíme teprve čtrnáct dní, tak je to velmi dobré,“ pochvaluje si majitel Student Agency Radim Jančura.
Agentura začala vypravovat autobusové spoje mezi Zlína a Prahou na začátku dubna. Denně jezdí čtyři. Vsadila na nízké ceny a vysoký komfort. Soupeření o zákazníka předem vzdal regionální dopravce Housacar, který ke konci dubna linku do metropole zrušil.
„Počet lidí, kteří jezdí do Prahy, je stále stejný. Přibyl však jeden dopravce. To se musí projevit,“ vysvětlil majitel společnosti Housacar Karel Housa.
Další provozovatelé dopravních linek o takovém kroku zatím neuvažují. Situaci bedlivě sledují.
„Úbytek cestujících zatím není nijak dramatický. Více ale budeme vědět na konci tohoto měsíce,“ uvedl Oldřich Holubář z ČSAD Vsetín. „Možná pak budeme muset přistoupit k regulaci ceny jízdného,“ připustil. ČSAD Vsetín dnes jezdí ze Zlína do Prahy za 240 korun. Uherskohradišťské ČSAD za 210 korun. Housacar jezdil za 195 korun. Kromě nízké ceny Student Agency nabízí cestujícím ve svých autobusech také občerstvení, denní tisk, a také jim umožňuje poslouchání rádia či sledování filmů.
Někteří zákazníci této firmy si však stěžují na to, že cestou do Prahy museli v Brně přesedat na jiný autobus. „Nikde to není uvedené, ale v Brně vyženou lidi z autobusu a ti si musí přestoupit do jiného,“ uvedl jeden z cestujících, který jel před pár dny večerním spojem z Uherského Hradiště.
Jančura říká, že muselo jít o mimořádnou událost. „Stabilně se nepřesedá. Jen ve výjimečných situacích. Třeba když má autobus problémy,“ uvedl.
Šéf Student Agency také přiznal, že ještě nemá uzavřenou smlouvu, která by jeho vozům zajišťovala vjezd na zlínské autobusové nádraží. „Jezdit tam ale zatím můžeme,“ řekl.
Regionální dopravci se domnívají, že počet stávajících spojů ze Zlína do Prahy odpovídá poptávce cestujících. A pokud přibude další konkurent, vezme jim zákazníky.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář