Jdi na obsah Jdi na menu
 


Revizoři ve Zlíně odhalili více černých pasažérů

24. 4. 2007
  • Datum: 24.4.2007
  • Autor: (ČTK)
  • Zdroj: Mladá fronta DNES
  • Rubrika: Východní Morava
  • Strana: 04

Revizoři Dopravní společnosti Zlín - Otrokovice uložili loni pokutu 12 854 černým pasažérům, o rok dříve jich bylo zhruba o tisíc méně. Dopravní podnik zvýšený počet odhalených cestujících bez jízdenky přičítá hlavně systematičtější práci při přepravní kontrole.
Trolejbusy a autobusy společnosti ročně přepraví přibližně 40 milionů cestujících. Kolik z nich cestuje bez jízdenky a unikne kontrole revizorů, si společnost netroufá odhadnout. „Z tohoto důvodu ani v dokumentech společnosti není kalkulována částka, o kterou dopravce tímto způsobem na jízdném přichází,“ poznamenal ředitel Josef Kocháň.
Exekuce? Už po třech týdnech
S černými pasažéry bojuje dopravní podnik několika způsoby. „Máme tým vlastních revizorů, kteří podle harmonogramů kontrolují úhradu jízdného u cestujících v celé síti MHD ve všech denních i nočních hodinách. Kromě toho přistupujeme i k hromadným kontrolním akcím za účasti městské policie a příležitostně využíváme i služeb revizorů externích firem,“ uvedl Kocháň.
Minimální pokuta za cestu bez jízdenky činí v Otrokovicích a Zlíně 300 korun. Kdo za jízdu načerno nezaplatí sníženou přirážku do týdne, má ještě dalších 14 dní možnost zaplatit přirážku v plné výši 1000 korun. Po této době dopravní podnik neuhrazené pohledávky předává k vymáhání advokátní kanceláři.
Dlužná částka při soudním vymáhání se pak zvyšuje o dalších nejméně 5000 korun, v případě exekučního vymáhání o dalších 7000 korun. K exekučnímu vymáhání předal dopravní podnik od roku 2003 do konce roku 2006 přibližně 16 tisíc případů.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

co mám dělat

(ZOUFALÁ, 23. 7. 2008 21:44)

Dera byla pohřešována policii vte dobje ju zadržel revizor za jizdu na černo jeto5 dnu na listku ma pokutu 1000kč musim to zani platit?Ma 16let a 5ji hledala policie.dĚKUJI