Jdi na obsah Jdi na menu
 


Staré zlínské trolejbusy míří do Litvy a Žiliny

20. 6. 2007
  • Datum: 20.6.2007
  • Autor: čtk
  • Zdroj: Lidové noviny
  • Rubrika: Morava a Slezsko
  • Strana: 06

Staré trolejbusy, které už dojezdily na trati mezi Zlínem a Otrokovicemi, budou dále vozit cestující například v Litvě nebo ve slovenské Žilině.
Dopravní společnost Zlín-Otrokovice vyřadila od roku 2003 z provozu kvůli nákupu nové techniky celkem 28 trolejbusů. Část z nich skončila ve šrotu, některá vozidla ale kopují v cizině. Pracovníci dopravního podniku z Žiliny si v těchto dnech odvážejí ze zlínské vozovny tři kloubové trolejbusy typu Škoda 15Tr, které v ulicích Zlína a Otrokovic jezdily od první poloviny 90. let minulého století a najezdily až 774 tisíc kilometrů. Dva z nich nasadí v Žilině do provozu, třetí rozeberou na náhradní díly.
„Byly v takovém technickém stavu, že by již pro nás nebylo ekonomické je dál provozovat. Vyžadovaly by náročnější servis, revize a výměny komponentů. Dáváme raději přednost častějšímu nasazování nových vozidel,“ uvedl Pavel Nosálek z DSZO. V minulosti některé stroje skončily i v Jihlavě, jeden odkoupily fandové městské dopravy z Pardubic. DSZO má nyní 38 autobusů a 61 trolejbusů.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář