Jdi na obsah Jdi na menu
 


V Napajedlích přibude 50 autobusových spojů

16. 5. 2007
  • Datum: 16.5.2007
  • Autor: (ill)
  • Zdroj: Mladá fronta DNES
  • Rubrika: Východní Morava
  • Strana: 02

Napajedla budou mít lepší dopravní spojení s okolním světem. Zajistí ho zhruba padesát nových autobusových spojů, z nichž bude téměř čtyřicet jezdit v sobotu a v neděli. A to od 10. června.
Téměř osmitisícová Napajedla už několik let usilují o zřízení městské hromadné dopravy proto, aby měli lidé lepší spojení do práce, do školy, či k lékaři. Plánované opatření je dílčím řešením, které se bude postupem času ještě vylepšovat.
„Teď nám šlo o to, aby lidé nečekali na autobus v pracovní dny déle než pětačtyřicet minut a během víkendu déle než hodinu a půl. Další spoje budou zřejmě přibývat,“ uvedl napajedelský místostarosta Milan Vybíral.
Nejhorší situace bývá o víkendu. Například v neděli jezdí poslední autobus z Napajedel do Kvítkovic i opačným směrem krátce před půl osmou večer. Od června to bude až po desáté hodině noční. V obou směrech. Autobusové spojení okolních měst s Napajedly zajišťují regionální dopravci - ČSAD Vsetín, ČSAD Uherské Hradiště a Housacar. O nové spoje se postará vsetínská a uherskohradišťská společnost.
„Budeme žádat o změnu jízdních řádů. A až začnou nové spoje jezdit, budeme sledovat, jak jsou vytíženy a případně situaci dál řešit,“ řekl Oldřich Holubář z ČSAD Vsetín.
Pokud budou dopravci na linkách prodělávat, ztráty by mělo zaplatit město. Napajedelští radní na tuto potřebu vyčlenili částku téměř sedm set tisíc korun. A doporučili její schválení zastupitelům.
Cestující v nových spojích zatím nebudou moci využívat časových jízdenek platných v městské hromadné dopravě ve Zlíně a Otrokovicích. Ty začnou platit kvůli složitému technickému řešení zřejmě až příští rok.
Autobusové linky budou v Napajedlích zastavovat na točně u podniku Fatra, na náměstí a před sídlištěm. Další zastávka zřejmě přibude v části zvané Na Malině, na výpadovce do Topolné.
Mezi Napajedly a okolními městy začnou od června jezdit také nízkopodlažní autobusy.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář