Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nepoctiví řidiči autobusů firmu o smlouvu nakonec nepřipravili

15. 5. 2007
  • Datum: 15.5.2007
  • Autor: (vsm)
  • Zdroj: Mladá fronta DNES
  • Rubrika: Brno a Jižní Morava
  • Strana: 04

Znojemští cestující budou využívat služby současného provozovatele městské hromadné dopravy i nadále. Radnice však s ním podepíše novou smlouvu s výhodnějšími podmínkami pro město.
„Společnost ČAS Service chtěla například za letošní rok od města kolem osmi milionů korun a s velkou pravděpodobností v nové smlouvě bude částka okolo sedmi milionů. Takže pro město, pokud se to podaří, bude tato smlouva velmi výhodná,“ řekl starosta Znojma Petr Nezveda (ODS).
Firmě hrozilo, že omožnost provozovat městem dotovanou autobusovou dopravu přijde. „Vypovězení smlouvy by ale bylo razantním krokem, který by mohl na určitou dobu ohrozit městskou autobusovou dopravu ve Znojmě,“ uvedl Nezveda.
Diskuse ohledně změny dopravce vznikly kvůli požadavkům firmy na zvýšení městského příspěvku. Radní si pak nechali provést namátkové kontroly v linkových autobusech, které ukázaly závažná pochybení řidičů při platbách jízdného.
To se vedení města nelíbilo, protože autobusy dotuje několikamilionovými částkami. Pokud by se nyní obě strany nedohodly, hrozilo vedení města, že si od příštího roku začne hledat nového provozovatele dopravy. Na první pololetí tohoto roku radnice vyhradila dopravci částku 3,3 milionu korun. ČAS Service požadoval navýšení o zhruba 900 tisíc korun na pokrytí ztráty. Šest náhodných kontrol na počátku března však odhalilo závažná pochybení u pěti řidičů, kteří si od cestujících vzali namísto osmi korun pouze pět a nevydali jim jízdenku. Kontroloři u jednoho z autobusů zjistili, že platnou jízdenku nedostala celá polovina cestujících.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář